Lesní stezky

Navštivte nové lesní stezky Podzvičinska. Jako houby po dešti vyrostly v minulém roce lesní stezky okolo Zvičiny (671 m n. m.). Ty pomocí interaktivních panelů seznamují návštěvníky se životem v lese, různými druhy zvířat a rostlin i ekoproblémy. Spojte výstup na nejvyšší vrchol Podkrkonoší se zábavou i poučením! Zde je tip na zajímavou procházku!

Naše trasa začíná na vlakové zastávce v Bílé Třemešné a končí v následující stanici Mostek. Právě v Mostku se od května do září každé dvě hodiny křižují motoráčky ve směru Stará Paka-Jaroměř a zpět. Doprava vyřešena a teď hurá na cestu! Vydáte se po červené turistické značce, jež vás bude provázet po celou dobu. Přibližně po 2 kilometrech dorazíte do areálu Hotelu Pod Zvičinou, kde najdete lesní stezku č. 1. Můžete se zde také občerstvit nebo osvěžit v přírodním koupališti. Celý areál je obklopen výběhy se zvířaty.

Dále budete pokračovat kolem Masarykovy „dračí“ studánky přímo na Zvičinu. Z nezalesněných částí vrcholu se nabízí překrásné výhledy na Krkonoše, Orlické hory i Český ráj. Opět doplnit síly můžete v Raisově chatě. Vedle ní stojí barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, od něhož se vydáte na čerstvě obnovenou Kostelní cestu vedoucí ke kostelu sv. Mikuláše v Horní Brusnici. Cestou vás budou provázet informační tabule, odpočívadla a také prvky lesní stezky č. 2. Jistě neminete ani zdařilou stavbu kapličky s posezením. A z Horní Brusnice...už jen 3 kilometry skrz luhy a háje až k mosteckému nádraží.

Odkazy:

https://www.hornibrusnice.cz/kostelni-cesta

http://www.hotelpodzvicinou.cz/lesni-stezka/