aktuality

Dvorské koupaliště zahájí sezonu v pondělí, novinkou jsou bezkontaktní sprchy a umyvadla

16. května 2024 | Aktuality

 

Už v pondělí 20. května se poprvé otevře Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem. Návštěvníci nově budou moci platit vstupné bezhotovostně, další novinkou jsou bezdotyková umyvadla a sprchy. Vstupné kvůli inflaci a dražším energiím oproti loňsku zdraží o deset korun, dospělí za celodenní lístek zaplatí rovnou stokorunu.

Dvorské koupaliště zahájí sezonu v pondělí, novinkou jsou bezkontaktní sprchy a umyvadla

Ve srovnání s minulým rokem plovárna se dvěma padesátimetrovými bazény zahájí plaveckou sezonu o dva týdny dříve. „U pokladen bude možné platit vstupné platební kartou. Pro větší komfort jsme vybavili sociální zařízení bezdotykovými sprchami a umyvadly. V okolí budovy šaten bude v průběhu června díky metropolitní síti dostupné internetové připojení prostřednictvím veřejné wi-fi,“ představuje hlavní novinky Dominik Valenta, ředitel dvorských technických služeb, které plovárnu z roku 1933 provozují.

Celodenní lístek zdraží na sto korun, po 17. hodině dospělý návštěvník zaplatí 50 korun. „Do ceny vstupného jsme promítli inflaci a také zdražení energií,“ vysvětluje Dominik Valenta. Děti od 7 do 18 let a studenti do 26 let zaplatí za celodenní vstupenku 60 korun, po 17. hodině 35 korun. Seniory nad 60 let vyjde na 70/35 korun. Vstupné na poslední hodinu bude pro všechny činit 25 korun. Děti do 6 let držitelé průkazů ZTP mají vstup zdarma.

Pravidelným návštěvníkům Tyršova koupaliště se vyplatí celosezonní permanentka. Dospělé vyjde na 1 600 korun, mládež a seniory starší 60 let na tisíc korun. Rodinná permanentka na deset vstupů stojí 630 korun, na 30 vstupů 1 650 korun.

V sobotu 25. května se na plovárně uskuteční komentovaná prohlídka. Členové pracovní skupiny, která před rokem vznikla kvůli zadání revitalizace koupaliště, návštěvníky seznámí se závěry, ke kterým došli. Začátek je v 10 hodin. Vstupné bude pro všechny celý den zdarma. Poslední květnový den Tyršovo koupaliště přivítá tradiční Den dětí, který pro místní školy organizuje Dům dětí a mládeže Jednička.