Aktuality

Silver Cup byl rekordní, na start se postavilo víc než 60 závodníků

28. srpna 2023 | Aktuality

 

Rekordní počet 63 závodníků, z toho deset žen, se poslední srpnovou sobotu zúčastnilo 5. ročníku cyklopivního dvojboje Silver Cup. Vítězem se stal Petr Knapek z Komárova. Ujet trasu ze Dvora Králové nad Labem do Záboří a v cíli vypít pět soutěžních piv zvládl za 21 minut a 30 sekund. Mezi ženami byla nejlepší Veronika Vocásková.

Silver Cup byl rekordní, na start se postavilo víc než 60 závodníků

Letošního Silver Cupu se zúčastnilo o osm závodníků více než vloni. Startovali z dvorského náměstí T. G. Masaryka, cíl byl v zábořském hostinci U Šulců. Petr Knapek před rokem skončil druhý, tentokrát už nenašel přemožitele. „Určitě jsem to nečekal. Jsem spokojený, že titul zůstal doma. Pití piva jsem s kamarádem trénoval celý rok, kolo mě baví, jezdím na něm šest dní v týdnu,“ řekl vítěz, který bydlí nedaleko hostince U Šulců.

Petr Knapek závod absolvoval na horském kole. Kromě padesátilitrového sudu piva vyhrál hlavní cenu - multifunkční tiskárnu Epson, kterou věnoval generální sponzor 5. ročníku společnost Azorella ze Dvora Králové nad Labem.

Druhý celkově skončil Tomáš Hak s časem 22 minut a 32 sekund, třetí tradiční účastník závodu Petr Baudisch (35 minut a 55 sekund). Zhruba sedm kilometrů dlouhou trasu nejrychleji ujel Vojta Jirák, v cíli byl za 13 minut a 44 sekund. Obhájil tak loňský titul nejlepšího sportovce Silver Cupu. Za loňským maximem zaostal o 23 vteřin.

Petr Knapek zároveň zvítězil v pití piva, pět soutěžních piv do sebe hodil za 4 minuty a 55 sekund. „Že dokážu takhle rychle vypít pět piv by mě nenapadlo. Ale asi to není nic k chlubení,“ poznamenal s úsměvem šampion.

V ženské kategorii vyhrála Veronika Vocásková s časem 38 minut a 22 sekund před Jitkou Baudischovou a Irenou Němcovou. Nejrychleji v cíli byla Simona Horáková. Ženy musely vypít tři soutěžní piva.

Silver Cup měl letos benefiční rozměr. Po celý den účastníci a diváci přispívali do sbírky pro handicapovaného patnáctiletého Radima. Výtěžek půjde na nákup speciálního elektrokola s invalidním vozíkem. Celkem se vybralo víc než deset tisíc korun, organizátoři do sbírky věnovali část výnosu z prodeje triček a čepic s logem Silver Cupu.

Pátého ročníku se kromě závodníků ze Dvora Králové a okolí zúčastnili borci z Jaroměře nebo Rtyně v Podkrkonoší. Vojta Holeček přijel speciálně kvůli Silver Cupu na otočku ze švédského Stockholmu, kde pracuje. Hned druhý den po závodě odletěl zpátky do Švédska. Silver Cup poprvé jel v roce 2020. „Závod mám rád, navíc se ho účastní příbuzní, takže to byla dobrá příležitost je zároveň vidět. Chtěl jsem se umístit líp, ale bylo to krásné,“ řekl Vojta Holeček.