Aktuality

Motocyklové muzeum v Hořicích si letos prohlédly už tři tisíce návštěvníků

25. srpna 2023 | Aktuality

 

Hořické Muzeum Czech Road Racing, které se zaměřuje na historii a současnost motocyklového sportu, před několika dny přivítalo návštěvníka s pořadovým číslem tři tisíce. Návštěvnost expozice je v porovnání s loňským rokem výrazně vyšší. Do konce loňského srpna si ji prohlédlo dva tisíce zájemců.

Motocyklové muzeum v Hořicích si letos prohlédly už tři tisíce návštěvníků

Jubilejní návštěvník Pavel Doleček z České Třebové získal vstup zdarma a od pracovníků muzea dostal knihu o motocyklovém závodníkovi Gustavu Havlovi. Muzeum zahájilo šestou sezonu počátkem května.

V bývalém hořickém zámku je vystaveno skoro padesát závodních motocyklů, helmy, kombinézy, plakáty, fotografie a poháry. Letošní výstava připomíná 60. výročí závodu 300 zatáček Gustava Havla, 30. výročí České Tourist Trophy a Cenu Františka Šťastného, která se donedávna jezdila ve Dvoře Králové nad Labem.

Oproti loňskému roku je expozice víc jak z poloviny obměněná. Výstavní sezona potrvá do 10. září. Do konce srpna je muzeum otevřené od čtvrtka do neděle, v září to bude pouze od pátku do neděle. Vždy od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50 korun.