Aktuality

Hledání ztracení knihy i pokladu. O kukské únikové hry je velký zájem

18. srpna 2023 | Aktuality

 

Nebývale vysoký zájem mají letos návštěvníci Kuksu o únikové hry, které provozuje zdejší turistické informační centrum. Do poloviny letních prázdnin si jednu ze tří únikovek vyzkoušelo skoro stejně zájemců jako za celý loňský rok.

Hledání ztracení knihy i pokladu. O kukské únikové hry je velký zájem

Do konce července lidé odehráli 231 her, přitom v loňském roce to bylo 244. „Navíc hned dvakrát se podařilo překonat rekord v počtu odehraných her za měsíc. Nejprve 61 skupin v červnu a následně 66 v červenci,“ uvedl Dominik Haž z kukského infocentra. Podle něj se osvědčila spolupráce se Slevomatem. Počet poukazů prodaný přes tento portál výrazně roste.

Turistické informační centrum v Kuksu provozuje tři únikové hry. Nejstarší je vnitřní hra Šporkova skrýš zaměřená na hledání ztracené knihy ze sbírky zakladatele kukského panství hraběte F. A. Šporka. Cílem venkovní hry Šálení smrtky je v barokním areálu vypátrat poklad.

Nejnovější je venkovní hra Kukská kletba, určená pro rodiny s dětmi od 10 do 12 let. Odehrává se v bylinkové zahradě hospitálu a děti při hře sbírají ingredience do kouzelného lektvaru. Všechny hry začínají v infocentru. Zamluvit termín si zájemci mohou na webu zkuskuks.cz.