Aktuality

Sdíleným kolům se v Hořicích daří, roste počet výpůjček i uživatelů

24. července 2023 | Aktuality

 

Oblíbenost sdílených kol, které Hořice v Podkrkonoší zavedly v květnu, roste. Stoupá počet výpůjček i uživatelů, kteří se registrují do systému sdílených kol. Díky městskému příspěvku mají prvních 15 minut jízdy zdarma.

Sdíleným kolům se v Hořicích daří, roste počet výpůjček i uživatelů

V červnu si sdílená kola v Hořicích půjčilo 921 lidí, což je o 39 víc než v květnu. Přibylo také zaregistrovaných uživatelů. Zatímco v květnu jich bylo 342, v červnu už 434. Na osmi stanovištích po městě mají k dispozici celkem 25 kol.

„Oproti prvnímu měsíci registrujeme nárůst výpůjček, což je vzhledem k období dovolených rozhodně velmi potěšující zpráva. Napříč Českou republikou totiž v tomto měsíci spíše evidujeme mírný propad nebo jen velmi drobný nárůst,“ řekl Lukáš Luňák, manažer společnosti Nextbike Czech Republic, která sdílená kola v Hořicích provozuje.

Nejvytíženějším stanovištěm je lokalita u Husa, za červen zde statistiky vykázaly téměř 500 výpůjček. Druhým nejfrekventovanějším stanovištěm je autobusové nádraží s 389 výpůjčkami.

Ekologickou formu dopravy město zavedlo začátkem května. Pilotní provoz potrvá do října. Pokud bude zájem o sdílená kola pokračovat, mohla by se do Hořic vrátit i v příštím roce. „Jsem rád, že se na sdílených kolech po městě jezdí, hlavně u mládeže jsou velmi oblíbené. Věřím, že nastartovaný trend bude pokračovat a sdílená kola se stanou nedílnou součástí běžného života občanů našeho města,“ sdělil hořický místostarosta Pavel Bičiště.

Hořice patří mezi nejmenší města v Královéhradeckém kraji, která mají sdílená kola. Už dříve zahájila provoz v Hradci Králové, Vrchlabí nebo ve Dvoře Králové nad Labem.