Aktuality

Africké dny lákají na workshopy, tržiště i autogramiádu seriálových herců

21. července 2023 | Aktuality

 

Africké kultuře, tanci, gastronomii a příběhům bude patřit poslední červencový týden v královédvorském safari parku. V pondělí zde začne festival Africké dny, který potrvá až do neděle. Návštěvníci se kromě vystoupení mohou těšit na bubenické workshopy nebo africké tržiště.

Africké dny lákají na workshopy, tržiště i autogramiádu seriálových herců

Slavnostní zahájení Afrických dnů se uskuteční v pondělí ve 12 hodin. Ředitel safari parku Přemysl Rabas úvodní den představí novinky v záchranných projektech, na kterých se dvorská zoo podílí. „Stěžejními projekty zůstávají nesmírně úspěšní Nosorožci do Rwandy pro nosorožce dvourohé i BioRescue na záchranu nosorožce bílého severního. Nově připravujeme také projekt na ochranu lvů, stále intenzivněji se věnujeme bongům horským a také zebrám bezhřívým,“ upozorňuje ředitel.

Po celý týden bude vždy ve 12 a 14 hodin na programu bubenická škola, ve 13 a 15 hodin se návštěvníci budou moci zaposlouchat do afrických pohádek. V pátek od 15 hodin je budou číst herci, kteří v safari parku v posledních měsících natáčejí populární televizní seriál Zoo. O hodinu později začne autogramiáda za účasti seriálových herců Michaely Pecháčkové, Roberta Urbana a Michaely Petřekové.

Festival věnovaný kultuře a tradicím černého kontinentu vyvrcholí poslední červencový víkend, kdy se kolem Neumannovy vily od 9 do 16 hodin rozprostře velké africké tržiště. V nabídce budou dobroty, móda, košíky, originální dekorace a další zboží z Afriky.

Nákupem všech dárků a drobností lidé podpoří ochranu zvířat v Africe.  V sobotu se návštěvníci mohou těšit na představení severoafrických tanců nebo na ukázku výcviku protipytláckého psa. V 18 hodin bude znít africká hudba. Vstup na všechna představení a workshopy je zahrnutý v rámci klasického vstupné do safari parku.