Aktuality

Dvojkoncert na Štěrbově vile. V sobotu zahrají kapely Nebe a Mig 21

18. července 2023 | Aktuality

 

Dvě přední české kapely zahrají v sobotu 22. července na Štěrbově vile u přehrady Les Království. Od 19.30 hodin se divákům představí skupina Nebe a po nich ve 21.30 Mig 21 s hercem Jiřím Macháčkem. „Mig 21 ani Nebe u nás ještě nehrály. Chtěli jsme návštěvníkům Štěrbovy vily nabídnout zase něco nového,“ říká Michal Karadzos.

Dvojkoncert na Štěrbově vile. V sobotu zahrají kapely Nebe a Mig 21

MIG 21 vloni na podzim vydali po sedmi letech pátou studiovou desku Džus noci, kterou produkoval muzikant Roman Holý z J.A.R. Kapela nedávno pustila do světa také videoklip ke stejnojmennému ústřednímu singlu.

„Nové písničky Migu 21 mají vkusný melodický tah. Zpěvné refrény v nich tvůrci podpořili nápaditými slogany, čímž každé z nich umožnili, aby se v přízni posluchačů mohla usadit,“ napsal v recenzi k poslednímu albu hudební kritik Jaroslav Špulák.

Na sobotním koncertu skupina zahraje nejen písně z posledního alba, ale také léty prověřené hity jako Chci ti říct, Malotraktorem, Snadné je žít nebo Slepic pírka.

Havířovská pop rocková formace Nebe na sebe výrazně upozornila debutovým albem Legosvět v roce 2012, na kterém se producentsky podílel Richard Krajčo ze skupiny Kryštof. Úspěch u posluchačů měly hlavně singly Legosvět a Mapy. Deska skupině vynesla nominaci na Českého slavíka v kategorii Objev roku.

Kapela vznikla na základní umělecké škole v Havířově už v roce 2005. První zkušebnu měla ve sklepní galerii. Na kontě má tři studiové desky. Poslední album Souřadnice vyšlo v roce 2017. Na konci loňského roku se Nebe písní Goodbye rozloučilo se dvěma členy a od letošního jara koncertuje ve třech.

Sobotní akce bude jedním z mála letošních koncertů na Štěrbově vile. Začátkem září v areálu vily, odkud bratři Štěrbové před více než sto lety řídili stavbu nedaleké přehrady, vystoupí Tros Discotequos s Vojtěchem Dykem, Janem Maxiánem a Jakubem Prachařem.