Aktuality

Štěrbovu vilu v sobotu provoní regionální pochoutky. Otevře i nový infoshop pro turisty

3. května 2023 | Aktuality

 

Slavnostní zahájení turistické sezony v Podkrkonoší se uskuteční v sobotu od 11 hodin v areálu Štěrbovy vily u přehrady Les Království. Na návštěvníky čeká doprovodný program a festival regionálních produktů. Provoz zahájí nový infoshop pro turisty, který je výsledkem spolupráce Štěrbovy vily a destinační společnosti Podkrkonoší.

Štěrbovu vilu v sobotu provoní regionální pochoutky. Otevře i nový infoshop pro turisty

V areálu historické vily, ze které bratři Štěrbové před více než sto lety řídili stavbu nedaleké přehrady, bude kolem deseti stánků s regionálními produkty nejen z Podkrkonoší, ale také z Krkonoš a Kladského pomezí. Návštěvníci si budou moci zakoupit bylinné sirupy, džemy, povidla, čerstvé pečivo, kozí sýry, domácí limonády, ručně vyráběnou čokoládu, krkonošské sladkosti rýbrcoulky, zahradní i dekorativní keramiku nebo originální výšivky z rybích šupin.

„Na stáncích Regionálních potravin Královéhradeckého kraje bude možné ochutnat a zakoupit produkty oceněné značkou Regionální potravina,“ uvedla Monika Benešová z destinační společnosti Podkrkonoší. Speciální festivalové menu složené z regionálních pokrmů přichystá Štěrbova vila. 

Pro rodiny s dětmi budou připravené tvořivé dílny a soutěže. V 11.30 hodin se odehraje loutkové představení. V doprovodném programu vystoupí tanečnice ze dvorské skupiny Attitude, mažoretky a tanečnice z Domu dětí a mládeže v Hořicích nebo skupina historického šermu ze Dvora Králové.

 

Infoshop se suvenýry

V sobotu na Štěrbově vile zahájí provoz nový infoshop, otevřený zůstane celou hlavní sezonu. „Návštěvníci zde najdou propagační materiály o Podkrkonoší, regionální suvenýry a produkty. Bude zde také počítač, kde si lidé mohou například vyhledat autobusové spoje. V současnosti procházíme certifikačním procesem a chceme, aby se z infoshopu stalo regulérní informační centrum pro turisty,“ sdělil manažer DMO Podkrkonoší Dominik Lukaštík.

Program vyvrcholí odpoledními koncerty. V 17 hodin na pódiu vystoupí bluesrocková kapela EKG Blues z Hostinného. V 19.30 hodin zahraje rocková skupina Beat Brtewski z Lázní Bělohradu, která hraje od roku 2011 a tvoří ji muzikanti z místní části Brtev.

Zahájení turistické sezony pořádá destinační společnost Podkronoší ve spolupráci s Místními akčními skupinami Královédvorsko a Podchlumí a Královéhradeckým krajem. Na Štěrbově vile se koná poprvé, v minulých letech akce byla na Zvičině. Destinační společnost ji plánuje každý rok pořádat v jiné lokalitě.

„Udělat zahájení turistické sezony na Štěrbově vile považuji za velmi dobrý nápad. Líbí se mi i myšlenka, že se otevírání bude každý rok konat na jiném místě a přiblíží tak lidem různé turisticky atraktivní lokality,“ řekl Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem a člen správní rady DMO Podkrkonoší.