Aktuality

O víkendu se otevře africké safari. První ho projede Barbora Holická s „Kachnou“

2. května 2023 | Aktuality

 

V královédvorském safari parku začne o víkendu hlavní návštěvnická sezona. V sobotu se po zimní pauze otevře Africké safari Josefa Vágnera i lví safari. Jako první mezi stáda antilop vyrazí automobilová závodnice Barbora Holická s vozem Citroën 2CV, známým jako Kachna.

 

O víkendu se otevře africké safari. První ho projede Barbora Holická s „Kachnou“

Mezi stáda pakoní, zeber, afrického skotu watusi nebo antilop losích a buvolů pralesních mohou zájemci od soboty vyrazit Safaribusy, Afrika trucky nebo vlastním autem. „K dispozici budou i hybridní vozy Toyota Yaris, které lze půjčovat bezplatně v recepci kempu po předchozí rezervaci,“ uvedl mluvčí safari parku Michal Šťastný.

Jízda Afrika truckem vyjde jednoho pasažéra na 90 korun, projížďka Safaribusem na 70 korun. Děti a studenti s průkazem mají jízdné zdarma. Vjezd vlastním vozem stojí 370 korun, zvýhodněnou cenu mají elektromobily a vozidla s hybridním pohonem (180 korun).

Pro návštěvu afrického safari je potřeba mít také zakoupený lístek do klasické pěší části. Základní vstupenka v hlavní sezoně stojí 290 korun, děti od 3 do 15 let zaplatí 230 korun. Lístky koupené online jsou o 15 korun levnější. Se začátkem hlavní sezony se o dvě hodiny prodlužuje otevírací doba pokladen, v provozu budou každý den od 9 do 18 hodin.

Barbora Holická vjede s „Kachnou“ do safari bránou Kibo v sobotu v devět hodin. S ikonickým vozem Citroën 2CV, který před 75 lety změnil Francii, má v plánu zamířit na příští ročník legendární Rally Dakar Classic. Držitelka Zlatého volantu Ceny Elišky Junkové pro nejlepší ženu českého motorsportu se rozhodla kampaň pro získání prostředků na výpravu na dakarskou rallye spojit s podporou kachen tmavých ve dvorském safari parku.

„Kachna je symbol a ikona. Myslím, že propojení s Afrikou v srdci Evropy, kterou safari park je, je příznačné. Podpora často opomíjených a vzácných kachen tmavých upomíná k přezdívce Citroënu 2CV,“ sdělila Barbora Holická. Vůz, se kterým se chystá na Dakar, byl vyrobený v roce 1979.