Aktuality

Po zimní pauze se otevře Modrý trail. Novinkou je posezení a servisní stojan

29. března 2023 | Aktuality

 

Téměř kilometr dlouhý singletrack pro horská kola, který se v lese nad nemocnicí ve Dvoře Králové nad Labem otevřel vloni na podzim, zahájí v dubnu opět provoz. Novinkou je dřevěný přístřešek s posezením, který u dojezdu trasy vybudovali pracovníci městských lesů. A také servisní stojan na kola.

Po zimní pauze se otevře Modrý trail. Novinkou je posezení a servisní stojan

Přestože je Modrý trail podle provozního řádu přístupný od začátku dubna, město žádá bikery, aby se na trať vydali, až bude dostatečně vyschlá. Jinak hrozí její poškození. První oficiální singletrack se ve Dvoře Králové otevřel na konci října a v provozu byl pouze do konce listopadu. Letos jej tak čeká plnohodnotná sezona.

„Věříme, že po zkušebním provozu na konci loňského roku začnou letos bikeři využívat Modrý trail naplno. Zároveň však doufám, že budou dostatečně obezřetní, aby nedošlo ani k jejich zranění, ani k poškození okolních lesních porostů. Jen tak budeme moci pokračovat v přípravě další trailové trasy,“ řekl dvorský místostarosta Jan Helbich.

Trasu s klopenými zatáčkami a terénními vlnami vybudovala společnost Trutnov Trails. Město za singletrack zaplatilo 351 tisíc korun. Podklad stezky tvoří zhutnělá zemina. Je navržená tak, aby ji sjeli začátečníci i děti. Obtížnost si jezdci určují tím, jak rychle jedou. Start se nachází nedaleko křižovatky lesních cest nad městskou nemocnicí.