Aktuality

Na Štědrý den se bude zpívat v kostele, u kapličky i na náměstí

21. prosince 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy

 

Zazpívat si koledy v kostele i na náměstí pod vánočním stromem, prohlédnout expozici o výrobě foukaných vánočních ozdob, jít si zaplavat do krytého bazénu, vyrazit do kina nebo na procházku do nazdobené zoologické zahrady. Web Podkrkonoší.eu připravil přehled akcí a aktivit o vánočním víkendu.

Na Štědrý den se bude zpívat v kostele, u kapličky i na náměstí

V kostele Narození Panny Marie v Hořicích bude už v pátek od 16 hodin soubor Písnička česká zpívat koledy. Na Štědrý den bude kostel otevřený od 9 hodin, lidé si mohou odnést Betlémské světlo. V 16 hodin začne vánoční mše (nejen) pro děti, po klasické půlnoční mši Hořický chrámový sbor zazpívá Missu Pastoralis od Františka Xavera Brixiho.

Pěvecký sbor Lipnice na Štědrý den zazpívá koledy a vánoční písně u kapličky ve dvorské části Lipnice. Začátek je ve 14 hodin. Královédvorský chrámový sbor pořádá ve 23 hodin Štědrovečerní zpívání koled u vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové.

Zlaté baobaby a dřevěné stromky

I na Štědrý den je otevřený dvorský safari park, který v období adventu zdobí tisíce vánočních světel, dva zlaté baobaby, desítky evropských a afrických vánočních stromků ze dřeva, které řemeslnými ozdobami vyzdobili žáci místních škol. Pokladny jsou v sobotu otevřené do 14 hodin, v dalších dnech až do 18 hodin. Vánoční zoo potrvá do 2. ledna.

V pátek před Štědrým dnem se na královédvorském zimním stadionu uskuteční veřejné bruslení od 13 do 14.30 hodin. Mezi svátky zůstává v provozu krytý bazén v Hořicích. Zavřeno bude pouze na Štědrý den. První svátek vánoční se bazén otevře ve 14 hodin, od pondělí 26. prosince bude klasická provozní doba od 10 do 21 hodin.

Načerpat vánoční atmosféru mohou návštěvníci o svátcích v královédvorském Městském muzeu, kde se nachází expozice foukaných ozdob a seznamuje s tradicí výroby vánočních ozdob v regionu. Zavřeno bude pouze na Štědrý den, na první i druhý svátek vánoční je muzeum otevřeno od 13 do 17 hodin.

Hořický Biograf Na Špici v rámci tradiční akce Čekáme na Ježíška uvede v sobotu animovanou dobrodružnou komedii Divnosvět. Začátek je ve 13.50 hodin a vstup zdarma. Dvorské kino Svět na Štědrý den promítne novou českou pohádku Největší dar. Začátek ve 14.30.