Aktuality

Dvůr Králové připravuje nový skatepark. Vyroste u koupaliště

3. prosince 2022 | Aktuality

 

Nový areál se skateparkem a pumptrackovou dráhou plánuje vybudovat Dvůr Králové nad Labem v sousedství Tyršova koupaliště. Město má hotovou studii a v nejbližší době chystá projednání záměru s budoucími uživateli sportoviště. Stávající skatepark u zimního stadionu je zastaralý, pumptrack ve městě chybí úplně.

Dvůr Králové připravuje nový skatepark. Vyroste u koupaliště

V areálu koupaliště jsou dvě asfaltová hřiště pro basketbal, nohejbal nebo tenis. V letošní roce dostala nový povrch a poprvé zůstala otevřená i na podzim po skončení koupací sezony. Skatepark by tak doplnil stávající sportoviště. „Z hlediska platného územního plánu se Tyršovo koupaliště jeví jako vhodná lokalita. Jsme ale na samém začátku,“ řekl dvorský místostarosta Jan Helbich.

Kromě skateparku chce město u koupaliště vybudovat pumptrackovou dráhu, která ve Dvoře Králové chybí. Na okruhu tvořeném vlnami a klopenými zatáčkami se dá jezdit na kole, inline bruslích i koloběžkách. Profil pumptracku umožňuje jízdu bez šlapání či odrážení.

Původní skatepark mezi zimním a fotbalovým stadionem je technicky i morálně zastaralý. Nachází se vedle parkoviště a není možné ho rozšířit. „Skatepark už dožívá, a protože není možné ho z prostorových důvodů v těchto místech dále rozvíjet, rozhodli jsme se vybudovat zcela nový areál,“ vysvětlil Jan Helbich.

Na konci října se v lese nad dvorskou nemocnicí otevřel první oficiální singletrack pro horská kola. Modrý trail měří skoro kilometr a sjedou ho začátečníci i děti. Přes zimu je singletrack zavřený, znovu se otevře v březnu.