Aktuality

Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů na Zvičině

20. dubna 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy

 

Zvičina opět ožije! V sobotu 7. května 2022 se bude od 10 do 17 hodin konat tradiční jarní akce „Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů na Zvičině“. Pro malé i velké návštěvníky bude připraven bohatý program i soutěže, stánky s regionálními produkty, občerstvení a hudební doprovod.

 

Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů na Zvičině

Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne, těšit se můžete na výrobky a produkty regionálních výrobců z Podkrkonoší, ale i od našich sousedů z Hradecka či Krkonoš. Na stáncích bude k dostání například káva, pivo, čokoláda, med a medovina, nejrůznější pečené dobroty nebo sýry, ale chybět nebudou ani hračky, přírodní kosmetika či šperky. Na festivalovém menu si pochutnáte v Raisově chatě. Během dne budou připraveny soutěže a hry pro děti i dospělé a všichni se dočkají drobné odměny. V jednom z našich stánků naleznete turistické propagační materiály a mapy.

V 10 hodin na Zvičinu vyrazí pochod z Horní Brusnice „Kostelní cestou“ a v popoledních hodinách se stane vrch Zvičiny cílem již 53. ročníku Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).

Na akci se společně se spolkem Podzvičinsko podílí MAS Podchlumí, MAS Královédvorsko, MAP ORP Dvůr Králové, Město Hořice, Město Dvůr Králové nad Labem, obec Horní Brusnice, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, obec Třebihošť, obec Miletín, obec Tetín, Město Lázně Bělohrad a další členské obce. Finančně akci podpořil Královéhradecký kraj.