Aktuality

Drakiáda a Festival regionálních produktů na Zvičině úspěšně za námi!

13. října 2021 | Aktuality

V sobotu 9. října 2021 se na vrchu Zvičina uskutečnila tradiční podzimní Drakiáda společně s Festivalem regionálních produktů.

Počasí vyšlo báječně a na Zvičině bylo během sobotního odpoledne plno. Rodiče s dětmi vypustili do vzduchu draky, kteří díky příznivým podmínkám létali vysoko v oblacích. Pro nejmenší návštěvníky byla díky DDM1 ze Dvora Králové nad Labem připravena také dílnička, kde si každý mohl vyrobit alespoň malého dráčka do ruky. Každý, kdo se do drakiády zapojil, dostal drobnou odměnu. Zvláštní ceny se dočkali doma vyrobení draci.

Drakiáda a Festival regionálních produktů na Zvičině úspěšně za námi!

Na své si přišli i všichni, kdo mají rádi nejen regionální potraviny, ale také ostatní produkty. Na místě bylo více jak dvacet stánků, v nichž bylo možné zakoupit domácí kozí sýry, med či medovinu, pivo, ručně vyráběnou čokoládu i čerstvě mletou kávu. K dostání byly také ručně šité hračky, háčkované klobouky či bylinná kosmetika. Na své si tak opravdu přišel každý.

Součástí programu bylo také vyhlášení výherců výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí, kterým byly předány ceny. Vítězné obrázky pak byly po celou dobu k vidění v salonku Raisovy chaty. Nechybělo ani vystoupení živé hudby, které nám celou atmosféru zpříjemňovalo.

Děkujeme všem, kdo se společně s námi přišli na Zvičinu symbolicky rozloučit s uplynulou turistickou sezónou a přivítat podzim!

Akci zorganizoval spolek Podzvičinsko ve spolupráci se svými členy, MAS Podchlumí, DDM1 Dvůr Králové nad Labem. Finančně byla akce podpořena Královéhradeckým krajem a Ministerstvem pro místní rozvoj.

DM Podkrkonoší