Top 10

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království je významnou technickou památkou, která byla vybudována v letech 1910 - 1919. Kamenné věžičky s červenou stříškou na koruně hráze vystavěné v pseudogotickém stylu připomínají něco krásného, skoro pohádkového. Přehrada patří k nejhezčím a nejnavštěvovanějším v České republice.

Přehrada Les Království

Pohádková přehrada Les Království

Přehrada Les Království je údolní přehradní nádrž na řece Labi. Nachází se u Těšnova v katastrálním území Bílá Třemešná, 4 km proti proudu od města Dvůr Králové nad Labem. Přehrada je neobvyklá stavebním provedením – je postavena v romantizujícím pseudogotickém duchu. Na hrázi je doplněna dvěma branami s ozdobnými věžičkami. Kolem přehrady byla vybudována naučná stezka Lesem Království s informačními tabulemi z oboru lesnictví a myslivosti.

Pro školy je zde možnost domluvit exkurzi uvnitř přehrady - od května do října, v pondělí až pátek, v době od 8 do 13:30 hod. je umožněno školním skupinám 10 až 30 osob projít se pod hrází přehrady zdarma. Prohlídku je nutno objednat předem na telefonu +420 602 654 143. Jedná se o jedinečný zážitek, který je doprovázen poutavým výkladem správce přehrady.