Top 10

Pozvánka do Milovic

Kemp má vynikající polohu – nachází se v blízkosti silnici I/35 spojující Jičín a Hradec Králové, 5 km od Hořic v Podkrkonoší. Je přitom klidný, bezpečný a prostorný. Jeho areál - 3,6 ha, je oplocen, osvětlen a v noci hlídán. Ubytování je možné v chatkách, pokojích a mobilních domech, dále ve vlastních stanech a karavanech. Celková kapacita 190 lůžek, 60 karavanů, 40 stanů.

Pozvánka do Milovic

Borovnice

Obec Borovnice u Staré Paky se nachází v okrese Trutnov. Rozprostírá se v údolí v členité krajině Podkrkonoší.

 

Borovnice

Trotina - vesnička na pramenu

Zveme vás do vesničky Trotina, ležící v podhůří Zvičiny, stranou od hlavní komunikace mezi Hořicemi v Podkrkonoší a Dvorem Králové n. L. Obec leží mezi lesy a polnostmi, je zde klid a příjemné klima. Ideální místo k zastavení pro cykloturisty i rodiny s dětmi. Zavítejte k nám po cestě do dvorské ZOO, výletě na Zvičinu nebo po mlsání Miletínských modlitbiček.

Trotina - vesnička na pramenu

Dvůr Králové nad Labem

Historické město s šestnácti tisíci obyvateli, které se rozkládá na obou březích horního toku řeky Labe. První písemná zmínka pochází z roku 1270. Mezi největší zajímavosti města patří  zoologická zahrada s rozsáhlou kolekcí afrických zvířat v Evropě a její safari. Každoročně se zde koná řada kulturních i sportovních akcí. Mezi nejvýznamnější patří Dny R. A. Dvorského, Královédvorský okruh nebo Svatováclavské posvícení.

Dvůr Králové nad Labem

Hořice

Město Hořice se nachází na jižních svazích Hořického Chlumu. Hořice jsou známé díky kvalitnímu pískovci, jehož zpracování bylo podnětem k založení sochařsko – kamenické školy. Tradici zde má i pečení sladkých trubiček nebo pořádání motocyklových závodů.

Hořice

Kuks

Na břehu řeky Labe se nachází obec Kuks a jejím protějškem na jižním svahu je hospitální budova s  kamenným kostelem a řadami alegorických soch.

Kuks

Lázně Bělohrad

Malebné městečko se nachází v Podkrkonoší v údolí řeky Javorky. Leží v kotlině obklopeno z jedné strany hřebenem Chlumu, z druhé Kamennou Hůrou a hradem Pecka. Městečko je známé díky slatinným lázním, které vznikly na bohatých ložiskách rašeliny. Lázeňské budovy se nacházejí na okraji města obklopené krásnou přírodou. Léčí se zde všechna onemocnění pohybového ústrojí.

Lázně Bělohrad

Miletín

Městečko ležící v Miletínské kotlině, severovýchodně od Hořic, je připomínané od roku 1124. Narodil se zde spisovatel a básník Karel Jaromír Erben. Dlouholetou tradici má výroba miletínských modlitbiček.

Miletín

Pecka všemi smysly

Uprostřed malebné krajiny Podkrkonoší nad stejnojmenným městečkem láká k návštěvě hrad Pecka. Z části romantická zřícenina, z části zachovalý renesanční zámek šlechtice, hudebního skladatele, cestovatele a kavalíra Kryštofa Haranta se návštěvníkům otevře poslední březnovou sobotu. Krom dvou prohlídkových okruhů hradem včetně jeho podzemí se středověkou mučírnou se člověk může pokochat úžasným výhledem na Krkonoše se Sněžkou nebo shlédnout na dno padesát metrů hluboké hradní studny, která dle dávného vyprávění ukrývá zlatý poklad.

Pecka všemi smysly

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království je významnou technickou památkou, která byla vybudována v letech 1910 - 1919. Kamenné věžičky s červenou stříškou na koruně hráze vystavěné v pseudogotickém stylu připomínají něco krásného, skoro pohádkového. Přehrada patří k nejhezčím a nejnavštěvovanějším v České republice.

Přehrada Les Království