OTEVÍRÁNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY V PODKRKONOŠÍ

A FESTIVAL REGIONÁLNÍCH PRODUKTŮ

 

 

20. 4. 2024, Smetanovy sady, Hořice (mapa ZDE)

‼️ ☝️ Upozorňujeme, že PÁTEČNÍ PROGRAM je bohužel z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek 🌧🌬 ZRUŠEN.

Program slavnostního zahájení turistické sezóny a Festivalu regionálních produktů v Podkrkonoší proběhne v sobotu 20. dubna 2024 od 10:00 do 17:00 hodin v Hořicích ve Smetanových sadech. Současně bude probíhat jubilejní 50. ročník turistického pochodu "O Žižkův štít".

V rámci programu Otevírání turistické sezóny v Podkrkonoší nebude opět chybět jarmark regionálních produktů a výrobků nejen z Podkrkonoší, ale i dalších koutů Královéhradeckého kraje, který odstartuje v 10:00 hodin. V koutku s regionálními produkty bude možné zakoupit a ochutnat regionální pivo z pivovarů Tambor a Miletín, med a medovinu z Včelí farmy pod Zvičinou, čerstvé koláče a pečivo z pekařství Rýdl, hořické trubičky i miletínské modlitbičky či dobrovodské zelí a sušené sýry. Z řemeslných výrobků nebudou chybět ručně vyráběná mýdla z Mýdlárny u kapličky, výrobky z levandule (Levandulová pohoda) či originální výrobky z rybích šupin z Kladského pomezí. Na stáncích Regionální potraviny Královéhradeckého kraje bude navíc možné zakoupit produkty oceněné touto značkou, mezi nimi například kozí sýry z Farmy pod Zvičinou nebo makronky a sladké dezerty z hradecké cukrárny Pink Roses original.

Pro návštěvníky bude v parku po celý den připraven bohatý doprovodný program. Děti se mohou těšit na hry a soutěže zaměřené především na přírodu a edukaci, ale také na dílničky, malování na obličej i atrakce. Foto na památku pořídí v připraveném fotokoutku. O zábavu pro malé i velké diváky se postará regionální divadelní soubor Futeř Vlkánov z Tetína, který hned dvakrát uvede bajku „O oslovi v pruhovaném pyžamu“. Ve 13:00 hodin proběhne tradiční slavnostní zahájení turistické sezóny v Podkrkonoší za účasti hostů a odpoledne se uskuteční koncert bluesrockové skupiny EKG Blues. Na své si v předposlední dubnový víkend přijde opravdu každý. 

Mimo program v sadech se v sobotu zároveň uskuteční jubilejní 50. ročník turistického pochodu O Žižkův štít, který pořádá Klub českých turistů Hořice. Registrace účastníků proběhne od 6:30 do 11:00 hodin ve sportovní hale v těsně blízkosti Smetanových sadů, přes které většina z celkem 11 cyklo i pěších tras povede. Pro všechny účastníky pochodu i návštěvníky slavnostního zahájení turistické sezóny bude v hale připravena výstava připomínající historii a současnost KČT Hořice.

Přijďte s námi přivítat novou turistickou sezónu a zažít skvělou atmosféru ve Smetanových sadech v Hořicích! Těšíme se na vás!

Akci organizuje spolek Podzvičinsko (DMO Podkrkonoší) společně s městem Hořice, MAS Podchlumí z.s. a KČT Hořice za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Informace o akci naleznete také na Facebooku Podkrkonoší v události.

 

PROGRAM:

Pátek 19. 4. 2024

PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ ZRUŠENO!

 

Sobota 20. 4. 2024

10:00                   Zahájení Festivalu regionálních produktů, prodej

10:30 – 11:15    Divadelní představení souboru Futeř Vlkánov – O oslovi v pruhovaném pyžamu

                             Bajka pro malé i velké diváky

13:00                   Slavnostní zahájení turistické sezóny za účasti hostů

13:30 – 14:15    Divadelní představení souboru Futeř Vlkánov – O oslovi v pruhovaném pyžamu

                             Bajka pro malé i velké diváky

15:00 – 16:30    Koncert skupiny EKG Blues

17:00                   Konec, volná zábava