TURISTICKÉ SEZÓNA BYLA UKONČENA DRAKIÁDOU

 

V sobotu 22. října byla na vrchu Zvičina úspěšně uzavřena uplynulá turistická sezóna v Podkrkonoší. Zavírání turistické sezóny spojené s drakiádou bylo zahájeno v 10 hodin a program pokračoval až do odpoledních 17 hodin.

I přes typicky podzimní proměnlivé počasí bylo na Zvičinu živo. Tradiční drakiádu, dílničky a soutěže pro děti zajistil Turisťáček Hořice. Celkem se sešlo přes 40 zaregistrovaných draků a několik dalších bez registrace. Nad kopcem se vznášeli celý den a někteří se chvílemi doslova ztráceli v mlze. Přes to si všechny děti, společně s dospělými, pouštění draků náramně užily a každý z účastníků byl odměněn poukázkou na občerstvení u stánku i drobným dárkem včetně pamětního diplomu. O živé hudební vystoupení se postarala skupina Muzikant Revival, kterou hudebně i slovem vystřídal Kamil Kašparovský.

Na místě opět nechyběly stánky s nabídkou pochutin a regionálními produkty. Zakoupit bylo možné horkou medovinu či svařák, pivo, čerstvou kávu, trdelník, lívance, domácí marmelády a džemy i uzeniny. Občerstvit se a zahřát mohli turisté také v Raisově chatě.

Požárníci ze sboru dobrovolných hasičů Mlázovice přijeli s hasičským vozem, do něhož měli po celý den návštěvníci možnost nahlédnout a dozvědět se mnoho zajímavých informací. V popoledních hodinách pak dorazili do cíle ke kostelu sv. Jana Nepomuckého i účastníci pochodu „Kostelní cestou“ z Horní Brusnice.

Děkujeme všem, kdo si společně s námi, i přes nepřízeň počasí, přišli na Zvičinu užít krásnou sobotu a uzavřít turistickou sezónu!

Akci zorganizoval spolek Podzvičinsko ve spolupráci se svými členy a Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

DM Podkrkonoší

 

Turistická sezóna byla ukončena drakiádou

DRAKIÁDA A ZAVÍRÁNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY NA ZVIČINĚ

 

Podzimní akce se uskuteční v sobotu 22. října 2022 na vrchu Zvičina s bohatým doprovodným programem od 10:00 do 17:00 hodin.

Přijďte s námi v sobotu 22. října na Zvičinu, kde se bude konat Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině. Akci odstartujeme v 10 hodin drakiádou bohatý program pro děti i dospěl potrvá až do odpolední 17 hodiny. Ve 12:30 vyrazí tradičně pochod z Horní Brusnice na Zvičinu „Kostelní cestou“. Těšit se po celou dobu můžete těšit na stánky s regionálními produkty, občerstvení a hudební doprovod. Občerstvení či tradiční festivalové menu ochutnáte v Raisově chatě. V jednom z našich stánků také naleznete propagační turistické materiály nejen z Podkrkonoší, ale i celého Královéhradeckého kraje. 

Přijďte s námi strávit příjemnou sobotu na Zvičině a symbolicky ukončit uplynulou turistickou sezónu!

Akce vznikla ve spolupráci s členy spolku Podzvičinsko, z.s. , Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a to za finanční podpory Královéhradeckého kraje. 

 

Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině

TRADIČNÍ OTEVÍRÁNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY

 

Tradiční jarní akce se uskuteční v sobotu 7. května 2022 na vrchu Zvičina s programem od 10:00 do 17:00 hodin.

Po celou dobu se můžete těšit na regionální produkty, občerstvení a hudební doprovod. Pro malé i velké jsou připraveny rozmanité soutěže.

V popoledních hodinách se stane vrch Zvičiny cílem Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).

Na akci se podílí MAS Podchlumí, MAS Královédvorsko, MAP ORP Dvůr Králové,
Město Hořice, Město Dvůr Králové nad Labem, obec Horní Brusnice, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, obec Třebihošť, obec Miletín, obec Tetín, Město Lázně Bělohrad a další členské obce.

Finančně akci podpořil Královéhradecký kraj.

INFORMACE O AKCI A PŘIHLÁŠKY STÁNKŮ: lukastik@podkrkonosi.eu

REGIONÁLNÍ PRODUCENTI: přihlášky stánků a stánkových míst: Zdeňka Novotná - novotna@podchlumi.cz

PROGRAM akce naleznete níže.

Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů na Zvičině

PROGRAM AKCE:

10:00  Začátek akce a slovo úvodem

10:10 - 13:00 Živá hudba p. Vlček

11:00 - 11:45 Divadelní soubor ZVONEK - loutkové představení pro děti

12:00 Slavnostní zahájení a Otevření turistické sezóny

12:30 - 12:50 Vystoupení taneční skupiny ATTITUDE ze Dvora Králové

13:15 - 15:00 Dechová hudba PODZVIČINKA

15:20 - 15:40 Vystoupení taneční skupiny ATTITUDE ze Dvora Králové

Od 15:00 Reprodukovaná hudba

Po celý den bude probíhat prezentace spolků ze Dvora Králové. Těšit se můžete například na šermířské vystoupení.

 

Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině

17. října 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy , Zpravodaj

 

Na Zvičině bude opět živo! V sobotu 22. října 2022 se bude od 10 do 17 hodin konat oblíbená podzimní akce „Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině“. Pro malé i velké návštěvníky bude po celý den připraven doprovodný program, stánky s regionálními produkty, občerstvení nejen v Raisově chatě i hudební doprovod. 

Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině

Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne drakiádou, těšit se také můžete na výrobky a produkty regionálních výrobců z Podkrkonoší, ale i od našich sousedů z Hradecka či Krkonoš. Na stáncích bude k dostání káva, pivo, čokoláda, med a medovina, nejrůznější dobroty, ale chybět nebudou ani hračky, přírodní kosmetika či šperky. Mimo možnosti občerstvení u některého ze stánků, si budete moct pochutnat na tradičním menu v Raisově chatě. Turistické propagační materiály z Podkrkonoší i celého Královéhradeckého kraje naleznete opět v jednom z našich stánků. Ve 12:30 na Zvičinu vyrazí pochod z Horní Brusnice „Kostelní cestou“.

Přijďte za námi na Zvičinu užít si krásný den a symbolicky se rozloučit s uplynulou turistickou sezónu!

Akce vznikla ve spolupráci s členy spolku Podzvičinsko, z.s., Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a to za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Dále se na akci podílí obec Horní Brusnice a obec Třebihošť.

Informace naleznete také v události na Facebooku Podkrkonoší.