TURISTICKÉ SEZÓNA BYLA UKONČENA DRAKIÁDOU

 

V sobotu 22. října byla na vrchu Zvičina úspěšně uzavřena uplynulá turistická sezóna v Podkrkonoší. Zavírání turistické sezóny spojené s drakiádou bylo zahájeno v 10 hodin a program pokračoval až do odpoledních 17 hodin.

I přes typicky podzimní proměnlivé počasí bylo na Zvičinu živo. Tradiční drakiádu, dílničky a soutěže pro děti zajistil Turisťáček Hořice. Celkem se sešlo přes 40 zaregistrovaných draků a několik dalších bez registrace. Nad kopcem se vznášeli celý den a někteří se chvílemi doslova ztráceli v mlze. Přes to si všechny děti, společně s dospělými, pouštění draků náramně užily a každý z účastníků byl odměněn poukázkou na občerstvení u stánku i drobným dárkem včetně pamětního diplomu. O živé hudební vystoupení se postarala skupina Muzikant Revival, kterou hudebně i slovem vystřídal Kamil Kašparovský.

Na místě opět nechyběly stánky s nabídkou pochutin a regionálními produkty. Zakoupit bylo možné horkou medovinu či svařák, pivo, čerstvou kávu, trdelník, lívance, domácí marmelády a džemy i uzeniny. Občerstvit se a zahřát mohli turisté také v Raisově chatě.

Požárníci ze sboru dobrovolných hasičů Mlázovice přijeli s hasičským vozem, do něhož měli po celý den návštěvníci možnost nahlédnout a dozvědět se mnoho zajímavých informací. V popoledních hodinách pak dorazili do cíle ke kostelu sv. Jana Nepomuckého i účastníci pochodu „Kostelní cestou“ z Horní Brusnice.

Děkujeme všem, kdo si společně s námi, i přes nepřízeň počasí, přišli na Zvičinu užít krásnou sobotu a uzavřít turistickou sezónu!

Akci zorganizoval spolek Podzvičinsko ve spolupráci se svými členy a Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

DM Podkrkonoší

 

Turistická sezóna byla ukončena drakiádou

DRAKIÁDA A ZAVÍRÁNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY NA ZVIČINĚ

 

Podzimní akce se uskuteční v sobotu 22. října 2022 na vrchu Zvičina s bohatým doprovodným programem od 10:00 do 17:00 hodin.

Přijďte s námi v sobotu 22. října na Zvičinu, kde se bude konat Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině. Akci odstartujeme v 10 hodin drakiádou bohatý program pro děti i dospěl potrvá až do odpolední 17 hodiny. Ve 12:30 vyrazí tradičně pochod z Horní Brusnice na Zvičinu „Kostelní cestou“. Těšit se po celou dobu můžete těšit na stánky s regionálními produkty, občerstvení a hudební doprovod. Občerstvení či tradiční festivalové menu ochutnáte v Raisově chatě. V jednom z našich stánků také naleznete propagační turistické materiály nejen z Podkrkonoší, ale i celého Královéhradeckého kraje. 

Přijďte s námi strávit příjemnou sobotu na Zvičině a symbolicky ukončit uplynulou turistickou sezónu!

Akce vznikla ve spolupráci s členy spolku Podzvičinsko, z.s. , Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a to za finanční podpory Královéhradeckého kraje. 

 

Drakiáda a Zavírání turistické sezóny na Zvičině

TRADIČNÍ OTEVÍRÁNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY

 

Tradiční jarní akce se uskuteční v sobotu 7. května 2022 na vrchu Zvičina s programem od 10:00 do 17:00 hodin.

Po celou dobu se můžete těšit na regionální produkty, občerstvení a hudební doprovod. Pro malé i velké jsou připraveny rozmanité soutěže.

V popoledních hodinách se stane vrch Zvičiny cílem Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).

Na akci se podílí MAS Podchlumí, MAS Královédvorsko, MAP ORP Dvůr Králové,
Město Hořice, Město Dvůr Králové nad Labem, obec Horní Brusnice, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice, obec Třebihošť, obec Miletín, obec Tetín, Město Lázně Bělohrad a další členské obce.

Finančně akci podpořil Královéhradecký kraj.

INFORMACE O AKCI A PŘIHLÁŠKY STÁNKŮ: lukastik@podkrkonosi.eu

REGIONÁLNÍ PRODUCENTI: přihlášky stánků a stánkových míst: Zdeňka Novotná - novotna@podchlumi.cz

PROGRAM akce naleznete níže.

Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů na Zvičině

PROGRAM AKCE:

10:00  Začátek akce a slovo úvodem

10:10 - 13:00 Živá hudba p. Vlček

11:00 - 11:45 Divadelní soubor ZVONEK - loutkové představení pro děti

12:00 Slavnostní zahájení a Otevření turistické sezóny

12:30 - 12:50 Vystoupení taneční skupiny ATTITUDE ze Dvora Králové

13:15 - 15:00 Dechová hudba PODZVIČINKA

15:20 - 15:40 Vystoupení taneční skupiny ATTITUDE ze Dvora Králové

Od 15:00 Reprodukovaná hudba

Po celý den bude probíhat prezentace spolků ze Dvora Králové. Těšit se můžete například na šermířské vystoupení.

 

SEZÓNA V PODKRKONOŠÍ ZAHÁJENA!

11. května 2022 | Aktuality , Tiskové zprávy

 

V sobotu 7. května 2022 byla na vrchu Zvičina úspěšně zahájena turistická sezóna. Konalo se zde tradiční Otevírání turistické sezóny a Festival regionálních produktů. Letošní ročník se mimořádně vydařil a to především díky spolupráci mezi jednotlivými aktéry nejen v našem území. Bohatý program nejen pro rodiny s dětmi byl doplněn o stánky s produkty všeho druhu držitelů značek regionální produkt Podkrkonoší a Krkonoše.

 

SEZÓNA V PODKRKONOŠÍ ZAHÁJENA!

Slavnostního přestřižení pásky a symbolického zahájení turistické sezóny v Podkrkonoší se zúčastnili vzácní hosté a starostové nejen z území, mezi nimiž nechyběli Martina Berdychová (náměstkyně hejtmana), Ivan Doležal (předseda DMO Podkrkonoší), Jan Jarolím (starosta Dvora Králové n. L.), Matěj Hlavatý (starosta Tetína), Jana Kuthanová (starostka Hoříněvsi, předsedkyně NSMAS), Jana Němečková (starostka Dobré Vody u Hořic, předsedkyně MAS Podchlumí), Jana Bouzková (místostarostka Hořic), Jiří Vojtíšek (Starosta Horní Brusnice) a Zlata Brádlová (starostka Holovous).

O zábavné aktivity pro děti i dospělé se postarali pracovníci z MAS Podchlumí, z.s., MAS Královédvorsko a MAS Krkonoše. Děti si mohly vyzkoušet hry, soutěže i jízdu zručnosti. Dílný pro děti zajistil Turisťáček Hořice. Nechyběla ani ukázka požární techniky, kterou zajistil Sbor dobrovolných hasičů Mlázovice.

V rámci programu vystoupila taneční skupina Attitude ze Dvora Králové nad Labem a pohádku pro děti zahráli Loutkáři z Hořic. Zpestřením celého dne pak byla vystoupení šermířů ze Dvora Králové nad Labem. V rámci hudebního doprovodu zahrál Vlček&band a na své si přišli i milovníci dechovky, kterým zahrála skupina Podzvičinka.

U stánků bylo možné zakoupit nejen občerstvení či dobrou kávu, ale také další regionální produkty z Podkrkonoší a Krkonoš. K dostání byly například Hořické trubičky, čokoláda, čerstvá káva či pivo. Návštěvníci měli možnost občerstvit se také v kiosku i přímo v restauraci v Raisově chatě.

Po celý den bylo na místě možné informovat se o turistických cílech ve městech Hořice a Dvůr Králové nad Labem. Nechyběl ani stánek s propagačními materiály, mapami a brožurami z turistické oblasti Podkrkonoší, o které je mezi návštěvníky vždy velký zájem. V rámci česko-polské spolupráce na projektu Infomost mezi Polskem a Českem byli přítomni i partneři projektu a kolegové z Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska (LOT WA), kteří prezentovali turistické cíle svého území Walbřišska.

V odpoledních hodinách se Zvičina stala cílem turistického pochodu Memoriálu Václava Dobeše Šárovcova Lhota-Zvičina i pochodu Kostelní cestou z obce Horní Brusnice.

Počasí vyšlo na jedničku a na Zvičině bylo plno! Děkujeme všem, kdo společně s námi přišli na Zvičinu symbolicky přivítat turistickou sezónou 2022! Opět se sejdeme zase na podzim.

DMO Podkrkonoší

 

Fotografie: Ladislav Válek